MUFFINY OWSIANO-KOKOSOWE

Jeśli zrezygnujemy z dodania wiórek kokosowych na rzecz dodatkowych 5-10 dkg płatków otrzymamy muffiny zgodne z zasadami Montignac. Niestety kokos według wielu źródeł nie należy do najbardziej odpowiednich produktów w tej diecie, ale zamarzyło mi się coś kokosowego na drugie śniadanie.

Ostatnio oglądałam jeden z programów Marthy Stewart, w którym było robione ciasto ozdobione własnoręcznie wykonanymi wiórkami – czy raczej wiórami – tutaj opis jak je zrobić. Martha podała też jak łatwo otworzyć orzech kokosowy.

Najpierw należy odlać płyn. W tym celu szpikulcem do lodu lub śrubokrętem należy zrobić dziurę  (na orzechu są takie trzy plamki ciemnego koloru – jedna z nich powinna być w miarę cienka). Do kubeczka wylać płyn  z orzecha, przecedzając go przez sitko. Orzech wstawić do piekarnika  rozgrzanego do około 180 stopni i piec aż zacznie pękać (około pół godziny). Teraz wystarczy stuknąć orzech młotkiem – powinien rozpaść się na kawałki.

SKŁADNIKI:

  • 15 dkg płatków owsianych
  • 15 dkg wiórków kokosowych
  • 3 łyżki fruktozy użyj ksylitol
  • 2 białka
  • szczypta soli
  • 1/2 szklanki mleka
  1. Płatki, wiórki i fruktozę ksylitol wymieszać.
  2. Białko ubić z solą na sztywną pianę.
  3. Delikatnie wymieszać suche składniki z pianą i mlekiem.
  4. Wyłożyć do papilotek i piec w piekarniku nagrzanym do temperatury 170 stopni C przez 25 minut (powinny się lekko zarumienić).

* nakręcona dietą Montignaca używałam fruktozy zamiast cukru, jednak wszelkie badania potwierdzają, że fruktoza nie jest dobrym wyborem.

2 komentarze

Dodaj komentarz