NIEBO W GĘBIE

W dniu 26 czerwca w Multikinie w Arkadach Wrocławskich odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu „Kino od kuchni”. Projekt ten skierowany jest do osób kochających film oraz dobrą kuchnię i wszystko co z nią jest związane.
Pierwszym filmem wyświetlanym w ramach „Kina od kuchni” był francuski obraz „Niebo w gębie”. To opowieść o prawdziwej historii Danièle Mazet-Delpeuch, która została osobistą kucharką prezydenta Francji François Mitteranda. Co można powiedzieć o tym filmie? To nie jest obraz na miarę Oskara, ale oglądało się go bardzo fajnie. Lekki, chwilami zabawny, ale co najważniejsze, to przedstawienie kuchni. Ciekawe opowieści o jedzeniu, o składnikach oraz niesamowicie smakowity sposób pokazania, tego co główna bohaterka – Hortensja i jej pomocnik przygotowywali na prywatny stół prezydenta. Każdy kto kocha kuchnię i dobre jedzenie jest w stanie zakochać się w tym obrazie.
„Kino od kuchni” to nie tylko pokaz filmu – to cykl spotkań podczas których widzowie będą mogli spotkać się z ciekawymi osobami związanych z kuchnią. Podczas pierwszego spotkania mieliśmy okazję posłuchać opowieści o dawnej kuchni Wrocławia. Spotkaniu patronowała Art Restauracja i Kawiarnia, a jej Szef Kuchni – Pan Grzegorz Pomietło przeniósł nas do starego kuchennego Wrocławia. Pan Grzegorz próbuje odtworzyć stare smaki miasta, które kiedyś mogło się poszczycić naprawdę znakomitą kuchnią, a które podczas przemian wojennych straciło swoją tożsamość kulinarną. Poznaliśmy zupę orkiszową z drobiowymi klopsikami, perliczkę faszerowaną jarmużem oraz ryby z których dawny Wrocław słynął.
Trzy chętne osoby wzięły udział w konkursie, w którym wygraną były zaproszenia do Art Restauracji i Kawiarni. Wszyscy na sali otrzymali drobne upominki od Art Hotelu.

Zdjęcia ze zbiorów Multikina.


Kolejne spotkanie w ramach projektu „Kino od kuchni” odbędzie się 24 lipca, w Multikinie w Arkadach Wrocławskich, z pokazem filmu „Zanim noc nas nie rozdzieli”.

Zobacz także...

2 komentarze

  1. ja byłam 2 razy na KNO jak jeszcze mieszkałam w Trójmieście. Teraz wróciłam do domu i niestety w pobliskim Multi tego wydarzenia nie było…

    1. Pani Olu, Kino na Obcasach odbywa się we Wrocławiu, w obu Multikinach, regularnie co miesiąc. Polecam śledzić stronę Multikina 🙂 Multikinomanka.

Zostaw komentarz