BLOGERCHEF – W SIECI PRZEPISÓW

Recenzja tej książki nie do końca jest dla mnie prostą. Bo niby to okładka i ponad 220 stron z przepisami i zdjęciami – już niejedną taką książkę recenzowałam. Jednak te 220 stron opisują pewną historię, w której dane było mi uczestniczyć – to kilka miesięcy „zmagań” konkursu dla blogerów kulinarnych BlogerChef. Ta książka to taki zapis pięciu półfinałowych spotkań oraz wielkiego finału. To przepisy, które dane nam było gotować przed profesjonalnym jury, ale to też uchwycone chwile podczas tych spotkań – tak bardzo ważne dla nas, blogerów kulinarnych.

To tyle w ramach wstępu i pewnego wytłumaczenia, że recenzja nie będzie do końca obiektywna. Bo obiektywną być nie może – moja osoba i moje przepisy w tej książce to fakt i już z samego tego powodu będzie ona moją ulubioną książką kulinarną tej jesieni.

Książka jest zbiorem ponad 80 przepisów z pięciu półfinałów oraz finału BlogerChefa. Kolejne części konkursu były wędrówkami po kuchniach całego świata: od kuchni śródziemnomorskiej, przez kuchnię Europy Środkowej i Wschodniej, Europy Zachodniej i Skandynawii po kuchnię obu Ameryk i w końcu moją ulubioną kuchnię azjatycką.

W każdym półfinale startowali wybrani blogerzy, którzy na żywo przygotowywali dwa dania: danie główne oraz przystawkę lub deser. W finale spotkała się piątka najlepszych blogerów.

W pierwszej części konkursu przygotowali oni wymyślone przez siebie popisowe danie. Druga cześć konkursu to czarna skrzynka z obowiązkowymi składnikami (filet z kurczaka, suszone pomidory oraz feta) i pomysł na szybko co z tym zrobić.

Książka jest formatu 19 x 25,5 w twardej oprawie, szyta. Solidnie zrobiona, a w przypadku książek, których się używa, a nie stawia na półce jest to bardzo ważne. To co zwraca uwagę w pierwszej kolejności to naprawdę fajny design: wesoło, jasno, kolorowo i bardzo, bardzo przejrzyście. Bardzo czytelnie przedstawione przepisy z podziałem na składniki i opisem przygotowania. Każde danie ma wyliczoną kaloryczność na 1 porcję – czuwała nad tym Kasia Szatkowska (dietetyczka, współorganizatorka całego projektu).

Jeśli chodzi o same przepisy – wiele z nich miałam sama okazję spróbować. Kilka z nich samodzielnie już wykonałam we własnej kuchni. To sprawdzone, przetestowane i naprawdę świetne pomysły – do półfinałów trafiały tylko te wybrane przez profesjonalne jury z wielu nadesłanych podczas każdej części konkursu.


Tytuł: „BlogerChef. W sieci przepisów” – opracowanie zbiorowe

Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Data premiery: 2013-11-06

Ilość stron: 224

Rok wydania: 2013

Indeks: 13785253

Cena książki 49,99 zł – polecam!!!


 

Organizatorzy projektu BlogerChef:

Katarzyna Szatkowska – dietetyk, autorka bloga kulinarnego „W Krainie Smaku” (www.wkrainiesmaku.pl). Zajmuje się edukacją żywieniową oraz organizowaniem i prowadzeniem różnorodnych wydarzeń kulinarnych.

Marek Bielskitwórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Doceń polskie, którego celem jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku.

Zobacz także...

Jeden komentarz

Zostaw komentarz