KOBIECA KUCHNIA MAKARONOWA – WARSZTATY LUBELLA

Z okazji Dnia Kobiet przedstawię Wam świetny sposób na obchodzenie tego święta. Dokładnie tydzień temu miałam zaszczyt uczestniczyć w przesympatycznym kulinarnym spotkaniu dla blogerek  podczas warsztatów „Lubella – kobieca kuchnia makaronowa”. Po powitaniach ze starymi oraz zapoznaniach z nowymi blogerkami spędziłyśmy kilkanaście minut popijając i przegryzając przy stole, który jak to Marcin określił był wiosennym ogrodem. W tym czasie został nam przedstawiony plan działania.

Tematem spotkania miał być makarony i mięso. Trzy-czteroosobowe drużyny miały zająć się konkretnym rodzajem mięsa. Miałyśmy do dyspozycji polędwicę wołową, pierś z kurczaka i kaczki, cielęcinę oraz łososia. Te same kawałki mięsa w rękach Piotra Ceranowicza były przygotowywane metodą sous-vide, czyli długiego gotowania potraw w próżniowo zamkniętych woreczkach plastikowych.

Wraz ze mną gotowały Edyta (pasjasmaku.com) oraz Iwona (bloGotowanie z pasją). Nam przypadła pierś z kurczaka. Po kilkuminutowej „burzy mózgów” ustaliłyśmy, że przygotujemy roladki z kurczaka nadziewane szpinakiem, czerwoną cebulą oraz serem z niebieską pleśnią. Przygotowałyśmy również sałatkę z makaronu pełnoziarnistego z cukinią i fasolką szparagową doprawioną czosnkiem.

W międzyczasie mogłyśmy powymieniać się doświadczeniami, popodglądać jak gotują inne drużyny oraz po prostu poplotkować. Ja szczególnie jestem wdzięczna za długą rozmowę z panią Anią Różyk – dietetykiem współpracującym z firmą Lubella. Poświęciła mi naprawdę sporo czasu i przekazała olbrzymią ilość wiedzy.

Chciałam bardzo podziękować agencji PR Synertime oraz wszystkim osobom z Lubelli za wspaniałe kilka godzin. I jeszcze na koniec chciałam podziękować wszystkim uczestniczkom za cudowną atmosferę, a wszystkim Paniom z okazji dzisiejszego święta życzyć samych cudownych dni.

Zobacz także...

Jeden komentarz

  1. I savor, result in I found exactly what I was looking
    for. You have ended my four day lengthy hunt!

    God Bless you man. Have a nice day. Bye

    Also visit my web blog … Bancless

Zostaw komentarz