KUCHNIA FIT KONRADA GACY

Kuchnia Fit

Kilka dni temu w moje ręce trafiła książka Konrada Gacy „Kuchnia Fit”. W pierwszej części autor przedstawia przepisy, wszystkie oparte na zasadach zdrowego żywienia. Poza typowymi przepisami znajdziecie w książce tabelę kaloryczności wszystkich podanych przepisów z rozbiciem na kaloryczność 100 g posiłku oraz całej potrawy. Ostatnia część książki to opisy pacjentów stosujących dietę oraz opinie znanych osób na temat autora. Jeśli chodzi o opisy przemian, metamorfozy tych, którym udało się schudnąć, część z nich jest naprawdę przejmująca i pokazuje jak ważną sprawą był dla tych osób powrót do „normalności”.

Powtarza się ważna teoria, że bez mądrego odżywiania nie można marzyć o zdrowiu i byciu fit. Diety nie zastąpi aktywność fizyczna, która oczywiście jest bardzo ważna w całym aspekcie zdrowego stylu życia. Odpowiedniego i odpowiedzialnego żywienia nie zastąpią też jakiekolwiek suplementy czy odżywki.

Przepisy w książce nie są dla osób, które pragną redukować dużą ilość kilogramów. Przeznaczone są bardziej dla tych, którzy już je stracili, a teraz chcą ten stan utrzymać.

Przepisy

Większa część książki to, to co lubię najbardziej czyli przepisy. Wszystkie z nich oczywiście takie „fit”. Każdy z rozdziałów opatrzony jest krótkim wstępem.

Podzielone są na części:

– śniadania,

– obiady,

– kolacje,

– desery,

– pieczywo,

– przepisy świąteczne,

Same przepisy przedstawione w książce są w czytelny sposób: składniki, sposób przygotowania oraz zdjęcie. Fotografie są naprawdę ładne i zachęcające do przygotowania. Przepisy opatrzone są ikonkami, które jak dla mnie są średnio czytelne. Według mnie w przepisach brakuje czasu przygotowania, a przeniesienie kaloryczności posiłku do innej części książki nie jest trafione. Bardzo fajne są informacje zawarte w okienku „Czy wiesz, że…”.

Gaca System

„Kuchnia Fit” to druga po „Moim odchudzaniu” książka Konrada Gacy. Książki są jednym z elementów wielkiego programu pomagającego osobom otyłym wrócić do normalności – tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat – gacasystem.pl.


Tytuł: Kuchnia Fit

Autor: Konrad Gaca

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska, 2014

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Zostaw komentarz