DIP Z SERA PLEŚNIOWEGO

Dip z sera pleśniowego

Mało mnie tu ostatnio – już jutro premiera kolejnego numeru Kotła, a ja jeszcze zalegam z przepisem na dip z sera pleśniowego, który przygotowywałam ponad dwa miesiące temu. Mam wrażenie, że moje życie w ostatnich tygodniach weszło na nieco inny tor i przeskoczyło z nieco leniwej górskiej kolei parowej na zdecydowanie szybszy francuski TGV. W najbliższym czasie zmian w moim życiu będzie więcej, ale będę starać się co jakiś czas podrzucać Wam coś smacznego i pewnie spróbuję pokazać te zmiany 🙂

Przepis na ten dip powstał do działu z produktem regionalnym, którym w 11 numerze był kamiennogórski ser z niebieską pleśnią. Uwielbiam ten wyrób i bardzo często gości w naszej kuchni. Jest świetny jako element deski serów, ale rewelacyjnie nadaje się do gotowania. Zerknijcie do naszego jedenastego numeru i zobaczcie koniecznie inne przepisy z jego wykorzystaniem (klik).

SKŁADNIKI:

  • 165 g kamiennogórskiego sera pleśniowego
  • 34 łyżki jogurtu naturalnego
  • 34 łyżki drobno posiekanego szczypiorku

PRZYGOTOWANIE:

  1. Ser zmiksuj razem z jogurtem. Dodaj szczypiorek.
  2. Podaj z pieczonymi ziemniaczkami lub, w zdrowszej wersji, z słupkami świeżych warzyw: papryki, cukinii, selera naciowego czy marchewki.
Dip z sera pleśniowego
Dip z sera pleśniowego
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Zostaw komentarz