HABIBI FOOD WE WROCŁAWIU

Habibi food

Dzisiejszym postem chciałabym rozpocząć cykl, nad którego powstaniem zastanawiałam się od dłuższego czasu. To będzie bardzo, bardzo subiektywny, pokazany moimi oczami oraz moimi preferencjami smakowymi przewodnik na temat „Gdzie lubię jadać”. Z racji, że mieszkam we Wrocławiu będą to najczęściej miejsca z mojego miasta, które odwiedziłam i lubię do nich wracać. Z racji mojej diety opartej na niskim indeksie glikemicznym, w której wykluczam ziemniaki, biały ryż, białą mąkę oraz naprawdę sporą ilość składników będą to miejsca, w których bezboleśnie mogę wybrać sobie do zjedzenia nie tylko sałatkę i wodę mineralną, ale w menu znajdę też główne danie. Z racji, że życie przyjmuję bardzo emocjonalnie moje wybory często podyktowane będą jakimiś niewytłumaczalnymi dla innych odczuciami, na zasadzie: „bo tak!”

No więc na pierwszy rzut idzie moja wielka miłość do kuchni arabskiej, którą znajdziecie w Habibi Food.

Trafiliśmy tu z mężem w ubiegłym roku, kiedy po wieczornym pobycie w saunie szukaliśmy czegoś do zjedzenia. Dla mnie kuchnia arabska od dawna jest czymś niesamowicie cudownym, a jeszcze bardziej zachęciły nas 50 % zniżka, które kuchnia proponuje po godzinie 19 na cały asortyment Bufetu smaków. Bufet smaków to naprawdę spora oferta potraw i dań wyeksponowanych na bufecie (świeże warzywa, dodatki, potrawki, dania porcjowane, surówki i sałatki). Obecnie za cenę 21,90 zł wybieracie zestaw, którego ograniczeniem jest wielkość talerza. Wtedy popróbowaliśmy praktycznie wszystkiego, mnie szczególnie urzekły nadziewane orzechami marynowane bakłażany były boskie.

 W Habibi znajdziecie dania mięsne, rybne i wegetariańskie. Pieczone, duszone i takie z grilla. Jeśli smaki arabskie są dla Was nie znane, koniecznie musicie spróbować hummusu, czyli pasty z ciecierzycy i mutabbal czyli pasty z bakłażanów. Warto też spróbować herbatę podawaną w imbryczku.

Daniem po które ja wracam do Habibi to falafle, czyli smażone kuleczki – tutaj znajdziecie przepis na te w mojej wersji. Standardowo podawane z chlebkami pita i hummusem, jednak na moją prośbę zamiast chlebka dostaję podwójną porcję surówki i sosiki do maczania. Falafle to smak, który działa na mnie obłędnie.

No i ta atmosfera. Bardzo miła obsługa po pierwsze. Fajna sala, naprawdę ładnie urządzona. Praktycznie zawsze przy jednym za stolików znajdziecie grających w planszówkę tryktrak (backgammon, tavla) -właściciel napisał, że gra nazywa się tawela. Dla mnie to kropka nad i, taki dodatek do klimatu…

Habibi Food znajduje się na pierwszym piętrze galerii handlowej Sky Tower, przy ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu.

Restauracja zaprasza codziennie w godzinach od 9 do 21, a w niedzielę od 10 do 20.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Jeden komentarz

Zostaw komentarz