PASTA Z FASOLI I GRILLOWANEJ PAPRYKI

Dzisiaj pasta z fasoli i papryki – jestem nią zachwycona. Kiedyś gdzieś sobie zanotowałam taki zestaw – podpatrzony nawet nie pamiętam gdzie – i żałuję, że dopiero teraz zdecydowałam się na wykonanie takiej pasty. Niby nic nadzwyczajnego, ale cudowny smak podpieczonej papryki idealnie łączy się ze zmiksowaną fasolą, lekka nutka czosnkowa i posmak oliwy. Ja wcinałam ją ze świeżo upieczonym chlebem, ale świetnie też sprawdzi się jako sos do makaronu.

Paprykę trzeba porządnie opiec na grillu – skórka powinna się lekko zwęglić, można to zrobić również nad płomieniem kuchenki gazowej. Wielkie show z opalaniem papryki w czasie I Półfinału Bloger Chefa zrobił Paszczak, wykorzystał do tego palnik gazowy i wyglądało to naprawdę rewelacyjnie.

Takie opalanie papryki widziałam też podczas naszego pierwszego wyjazdu do Chorwacji. Pamiętam jak obserwowałam z wielkim zdziwieniem jak sąsiadka naszych gospodarzy na wielkim ruszcie spalała paprykę na węgiel. Nie bardzo mogłam zrozumieć co kobiecina wyprawia. A takie opieczenie na czarno, pozwala na usunięcie skórki z papryki w najprostszy sposób. Taką zwęgloną wystarczy lekko zeskrobać i spłukać.

Fasolę można ugotować w domu – na pewno będzie lepsza. Jednak ja tym razem poszłam trochę na łatwiznę i wykorzystałam taką puszkową. Dzisiejszy zestaw śniadaniowy: domowy chleb żytnio-orkiszowy, pasta z fasoli i papryki, kubas kawy i towarzystwo kota, czy trzeba czegoś więcej…

Moje wakacje uważam za rozpoczęte!

PASTA Z FASOLI I PAPRYKI – SKŁADNIKI:

  • 2 czerwone papryki
  • puszka białej fasola
  • 1-2 ząbki czosnku
  • sól i pieprz do smaku
  • dobra oliwa do smaku

PRZYGOTOWANIE:

  1. Paprykę należy opiec, aż do zwęglenia skórki, następnie lekko przestudzić i zdjąć przypaloną skórkę. Rozciąć i usunąć gniazda nasienne.
  2. Fasolę porządnie odsączyć na sicie.
  3. Do malaksera wrzucić paprykę, czosnek i fasolę. Zmiksować na gładką kremowa pastę.
  4. Doprawić solą i świeżo mielonym pieprzem oraz oliwą z oliwek.
Pasta z fasoli i papryki
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

2 komentarze

  1. Uwielbiam takie pasty, czasem dodaję gotową pastę Ajvar, do mięsa lub jakiegoś warzywa strączkowego. Pyszna odmiana śniadaniowo-kolacyjna.

Zostaw komentarz