KULINARNE WYPRAWY JAMIEGO

To przeczytacie na okładce od samego Jamiego:

Kulinarne wyprawy Jamiego to przygodowa książka kucharska, z mnóstwem przepisów na dania, których przygotowanie sprawi ci dużo frajdy i pozwoli przenieść się na chwilę do sześciu wspaniałych krajów, które niedawno odwiedziłem. Znajdziesz tu zarówno największe przeboje tamtejszych kuchni, jak i zupełnie nowe potrawy, które stworzyłem zainspirowany moimi wyprawami. Teraz łatwo odtworzysz u siebie w domu hiszpańskie paelle, marokańskie tażiny, włoskie risotta…

Dziś czasem taniej jest polecieć na weekend za granicę niż pojechać pociągiem do jakiegoś miejsca we własnym kraju. Nie twierdzę, że trzeba to robić co chwilę, ale od czasu do czasu warto odważyć się na ucieczkę od rutyny i poznać inną kulturę. Po prostu wybierz się gdzieś i odkryj fantastyczne smaki, ludzi i miejsca, oddalone od drzwi twojego domu zaledwie o kilka godzin podróży.

Jeśli od dawna zamierzasz odwiedzić jakieś konkretne miejsce, ale ciągle jeszcze nie zarezerwowałeś biletu, radzę ci – zrób to! Wrócisz naładowany optymizmem, z głową pełną pięknych wspomnień – nie mówiąc już o pomysłach na niesamowite dania! Tymczasem pozwól, że zapoznam cię z fantastycznymi przepisami pełnymi smaków, które ostatnio odkryłem. A może nauczę cię przyrządzać potrawy, które poznałeś i polubiłeś podczas własnych wakacji, ale nie wiedziałeś, jak je przygotować?

Jamie Oliver

Książka, jak wszystkie książki Jamiego jest przede wszystkim piękna. Cudne zdjęcia potraw, odwiedzanych miejsc oraz samego Jamiego. Jest świetnie złożona, no i jak zwykle znajdziemy w niej sprawdzone przepisy. Tym razem autor zabiera nas w kulinarną podróż, do Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Maroka, Grecji oraz Francji. Każdy rozdział to krótki wstęp i kilkanaście konkretnych przepisów z dokładnym opisem przygotowania oraz listą składników. Oprócz tego zawarte zostały dodatkowe historie i informacje o tradycjach, potrawach, przyprawach i smakach każdego omawianego kraju.

Książka na mojej półce zagościła się już jakiś czas temu. Miałam ją w rękach wiele, wiele razy, ale pisząc tę recenzję zaczęłam się zastanawiać czy już coś z niej ugotowałam. Wiecie, chodzi o taki przepis od początku do końca zaczerpnięty z książki. Bo pomysłów, inspiracji dała mi już mnóstwo. No, ale i są takie w pełni wykorzystane – cudny gravlax w burakach, który choć przygotowywany kilkukrotnie, ciągle nie może wylądować na blogu oraz rewelacyjna grillowana ośmiornica.

Książkę polecam Wam bardzo, można ją ciągle kupić w kilku miejscach, na pewno dostępna jest na allegro.

Kulinarne wyprawy Jamiego


Kulinarne wyprawy Jamiego. Łatwe przepisy na klasyczne dania zainspirowane moimi podróżami
Autor: Jamie Oliver
Wydawnictwo Insignis, 2012
oprawa twarda, szyta
360 stron, ze zdjęciami autorstwa Davida Loftusa

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Zostaw komentarz