ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU

Dzisiaj zapraszam Was do świętowania Światowego Dnia Soku… Nie wiedzieliście, że takie święto istnieje? Ja też nie miałam o tym pojęcia. Uświadomiła mnie o tym marka Tymbark.

Chyba każdy z Was słyszał jak bardzo ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Hasło 5 porcji warzyw i owoców zna coraz więcej osób. My od dłuższego czasu staramy się bardzo poważnie do niego podchodzić. Warzywa i owoce kupujemy w ilościach prawie hurtowych. Widzimy już tego efekty. Lepsza cera, nieco mniej na wadze, a przede wszystkim człowiekowi dużo więcej się chce.

Sok Tymbark – na Dzień Dobry i Dobry Dzień!

Vega to trzy smaki: Prowansalskie Pola, Śródziemnomorski Ogród oraz Słoneczny Meksyk i wszystkie trzy są po prostu boskie. Rewelacyjnie doprawione, aromatyczne, idealne. Jeśli ich nie próbowaliście, to polecam.Przy komponowaniu posiłków do szkoły, do pracy lub na wyjazd za miasto, sok jest cudownym wybawieniem. Gotowy karton wystarczy dorzucić do kanapki z domowego żytniego chleba, z domową wędliną. Część z naszej rodziny musiała ograniczyć nieco spożycie owoców i skupić się na witaminach z warzyw. Więc podstawą są soki warzywne i tutaj muszę napisać o najlepszych moim zdaniem sokach warzywnych na polskim rynku. Chodzi o tymbarkową serię Vega.


I jeszcze kilka mądrych słów o sokach od dietetyka Anny Różyk:

Szklanka soku dostarczy nie tylko energii na dobry początek dnia, ale również całą gamę wartości odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przez całe 24 godziny. Warto o tym pamiętać nie tylko 30 maja, w Światowy Dzień Soku. Szklanka Soku, jako jedna z porcji warzyw i owoców spożywanych w ciągu dnia powinna zagościć w domach Polaków na dobre, szczególnie że zawiera tak wiele korzystnych dla organizmu wartości a my wciąż pijemy go za mało.

Śniadanie to najważniejszy posiłek. To ono daje nam energię do działania w pracy czy w szkole. Niby o tym wiemy, ale często zapominamy, wychodząc do pracy bez podstawowego posiłku. A tymczasem prawidłowo dobrane oraz zbilansowane składniki śniadania zapewnią nam doskonałe samopoczucie, a także pomogą w utrzymaniu wymarzonej figury. Jeśli nie masz pomysłu, bądź czasu na zdrowe śniadanie tuż po przebudzeniu, szklanka soku owocowego to idealny zastrzyk witamin.

Sok to przede wszystkim produkt naturalny, otrzymywany ze świeżych, chłodzonych lub mrożonych warzyw lub owoców. Zgodnie z prawem zabronione jest dodawanie do niego jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, barwników, czy aromatów nie pochodzących z owocu z jakiego został sok zrobiony. Do soków owocowych zabronione jest dodawanie jakichkolwiek cukrów.

PIJCIE SOKI !!!

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Zostaw komentarz