Domowa lemoniada na serwatce

Domowa lemoniada na serwatce

Lemoniadowy ciąg dalszy – tym razem lemoniada na serwatce. Tak właśnie na serwatce, czyli produkcie powstałym podczas produkcji sera. Jeśli samodzielnie przygotowujecie twaróg, to pewnie wiecie jak dużo jest tego, powiedzmy odpadu. A powinniśmy wiedzieć, że to doskonałe źródło wapnia, witamin z grupy B, fosforu, zawiera też sporo cynku, jodu, magnezu czy potasu. Jest niskokaloryczna a jej dobroczynny wpływ na zdrowie, powoduje, że można uznać ją za naturalne lekarstwo.

Serwatkę ostatnio bardzo pokochałam i staram się wykorzystać ją w różnych przepisach – świetne są naleśniki z jej dodatkiem, doskonale nadaje się do wypieku domowego chleba na zakwasie.

Jak poprzedni przepis na lemoniadę, ten też był przygotowany dla Magazynu KOCIOŁ. Sesję ogniskową znajdziecie w 24 numerze, a przygotowaliśmy ją wspólnie z Kasią (Gotuj z Kasią) i Asią (Apetyt na Kuchnię). Oprawą foto zajął się Rafał, a efekty znajdziecie w ostatnim numerze, który koniecznie musicie zobaczyć.

SKŁADNIKI – LEMONIADA NA SERWATCE

  • 3 szklanki serwatki
  • 1 szklanka gazowanej wody mineralnej
  • miód do smaku
  • świeżo wyciśnięty sok z cytryny

PRZYGOTOWANIE:

  1. Wymieszaj serwatkę z wodą.
  2. Dodaj do smaku miód i sok z cytryny.
  3. Lemoniadę podaj mocno schłodzoną, najlepiej z kostkami lodu.

Zobacz inne przepisy przygotowane dla Magazynu KOCIOŁ

Sesja odbyła się w Zielona Oliwka w Kiełczowie i jeśli nie znacie tego miejsca to serdecznie polecam, zwłaszcza osobom posiadającym dzieci. To wprost wymarzone miejsce dla maluchów.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz także...

Zostaw komentarz